Alkotest

Jak korzystać z alkotestu? Poniżej przedstawiamy zwięzłą instrukcję obsługi.

INSTRUKCJA OBSŁUGI

Każdy alkotest zawiera żółte kryształki, które zmieniają kolor i stają się zielone jeżeli w wydychanym powietrzu będzie alkohol. Poziom alkoholu jest mierzony, kiedy oddech z woreczka przenika przez kryształki, w przypadku obecności alkoholu żółte kryształki zmieniają kolor na zielony.

Instrukcja obsługi: Nie należy wykonywać testu w czasie krótszym niż 15/20 minut od ostatniego spożycia alkoholu i palić tytoniu od razu po testowaniu.

 1. Oderwać obie końcówki– białą i czerwoną wzdłuż perforacji naciskając zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
 2. Wysypać nieszkodliwe białe kryształki z obu końców, nie należy ich połykać. Białe kryształki spełniają funkcję konserwacyjną.
 3. Nadmuchać worek jednym wydechem do momentu, aż w pełni się napełni.
 4. Włożyć białą końcówkę testu w szyjkę worka.
 5. Naciskać worek powoli i równo, używając obu rak, tak aby oddech zawarty w worku był wydmuchiwany równomiernie przez alkotest.
 6. Interpretacja wyniku:

  Czas oczekiwania na wynik nie powinien przekroczyć 1 minuty.

  - w przypadku obecności alkoholu kolor kryształków zmieni się na zielony.

  - w innym przypadku kolor pozostanie bez zmian.

  Poniżej limitu

  alkotest

  Jeśli zielone kryształki przekroczą cienka czerwona linie na alkotesterze , oznacza to iż dopuszczalny limit pozwalający na prowadzenie pojazdu został przekroczony.

  *** Wykazany przez alkotest wynik jest wiarygodnym wskazaniem poziomu alkoholu, jeżeli jest właściwie użyty. Producent i dystrybutorzy nie biorą odpowiedzialności za poprawność użycia produktu. Jego wyniki nie zapewniają bezwzględnego pomiaru i nie mogą być używane jako argument przeciw oficjalnym testom organów ścigania. Testy zawierają silne utleniacze i powinny być obsługiwane z zachowaniem ostrożności. Należy trzymać je poza zasięgiem dzieci oraz przechowywać z dala od bezpośredniego światła słonecznego, w temperaturze poniżej 30°C. W przypadku kontaktu z oczami należy natychmiast przemyć oczy dużą ilością wody i udać sie do lekarza.

  Importer: TOP TRADE, al. Rzeczypospolitej 8/109, 80-369 Gdańsk
  www.alko-maty.pl, Tel.: 602150220